Mnemotechniki

Czyli o tym czym one są i z czym się to je?

Fraza „Mnemotechnika” została po raz pierwszy użyta przez Tony’ego Buzana i jest to ni mniej, ni więcej jak sposób zapamiętania nowych informacji. Mnemotechniki bazują na skojarzeniach, pozwalając zapamiętać nawet długie ciągi cyfr czy też odmianę słów w obcym języku. Można je także zastosować do zapamiętania innych potrzebnych nam danych.

No dobrze, ale na czym to właściwie polega? Jak mam niby to zastosować w praktyce? Wszystko co jest Ci potrzebne aby korzystać z mnemotechnik to odrobina kreatywności i gotowość do nauki poprzez zabawę. Dobrze zrozumiałeś, pewne metody są na tyle fajne, że można uczyć się i jednocześnie dobrze się przy tym bawić. ALE przejdźmy może do rzeczy:

jedną z podstawowych metod zapamiętywania jest tworzenie historii z wyrazami, które mamy zapamiętać.

Np. jeśli do zapamiętania mielibyśmy słowa: „niedźwiedź”, „stół”, „karty” to aby je zapamiętać można by stworzyć sobie zdanie: „Niedźwiedź wyłożył karty na stół„. Wystarczy że sobie wyobrazisz niedźwiedzia grającego w karty, jak właśnie kładzie na stół swojego asa i voilà. Sądzę że zapamiętanie słów nie stanowi problemu. Po przećwiczeniu można stosować tę metodę do większej liczby słów. Pamiętaj że bardzo ważna jest tutaj Twoja wyobraźnia. To właśnie wyobraźnia ułatwia nam skojarzenie ze sobą słów i fraz na pozór ze sobą nie powiązanych. Im więcej humoru, magii, czy absurdu będzie w twojej głowie, tym łatwiej zapamiętasz potrzebne informacje.

0 komentarzy do “Mnemotechniki”

 1. BruceNill pisze:
  Komentarz czeka na zatwierdzenie. To jest podgląd komentarza, który będzie widoczny po jego zatwierdzeniu.

  Press the „Download Now” button to download Redream Full Version Serial Keys Latest.
  The whole process will just take a few moments.

  Enjoy playing some of your favorite games from the Dreamcast console in high-definition and without any hassle via this straightforward app

  MIRROR LINK —> https://downloadwithcrack.org/crack?id=111588&t=redream

  · Build: 1.3.1
  · Crack date: Sep 30th 2018
  · Developer: Anthony Pesch
  · Downloads: 1325
  · Download type: safety (no torrent/no viruses)
  · Status: clean (as of last analysis)
  · File size: na
  · Price: free
  · Special requirements: no requirements
  · Systems: Windows 10 64 bit, Windows 10, Windows 8 64 bit, Windows 8, Windows 7 64 bit, Windows 7
  · User rating:

  Tags:
  redream full crack, redream key crack, redream crack keygen for windows, redream with crack, redream keygen free download, redream keygen crack, redream keygen crack, redream crack exe, redream crack, redream with crack

  More software cracks: https://downloadwithcrack.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *